Prezydent Żyrardowa powołał dwóch swoich zastępców

Data publikacji: 07.01.2019

W poniedziałek 7 stycznia w Urzędzie Miasta w Żyrardowie prace rozpoczęło dwóch zastępców prezydenta. Lucjan Chrzanowski na stanowisko pierwszego wiceprezydenta powołał Sylwestra Osińskiego, radnego rady miasta z Komitetu Wyborczego Lucjana Chrzanowskiego. Osiński będzie zarządzał edukacją, sprawami społecznymi oraz gospodarką mieszkaniową. Podlegać mu będą również Straż Miejska i biblioteka.

Drugim z zastępców został Łukasz Choiński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Żyrardowa w ostatnich wyborach samorządowych. W jego gestii znajdą się Wydziały Inwestycji, Rewitalizacji i Rozwoju, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Planowania Przestrzennego i Nieruchomości. Oprócz tego będzie pełnił nadzór nad Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Referatem Zamówień Publicznych i schroniskiem dla zwierząt.

Zmiany w żyrardowskim ratuszu wynikają z zapowiedzi prezydenta Chrzanowskiego o współpracy między politycznymi podziałami oraz rezygnacji z pracy dotychczasowego zastępcy Dariusza Kaczanowskiego.