VII Mały Festiwal Filmów Polskich TOSIEK w Skierniewicach – podsumowanie

Data publikacji: 02.10.2018

Od 25 do 29 września w Skierniewicach trwał VII Mały Festiwal Filmów Polskich Tosiek. Patronem przeglądu jest urodzony właśnie w Skierniewicach Antoni Nurzyński, operator filmowy współpracujący z Andrzejem Wajdą, Jerzym Kawalerowiczem czy Stanisławem Lenartowiczem. Festiwal ma przybliżyć widzom pracę operatorów, ale przede wszystkim zachęcić do chodzenia na polskie filmy. Zachęcali do tego również tegoroczni goście, z którymi rozmawiał Łukasz Saptura. W środę po pokazie filmu „Wieża. Jasny dzień” w reżyserii Jagody Szelc z widzami spotkały się odtwórczynie głównych ról – Małgorzata Szczerbowska oraz Anna Krotoska:

W piątek widzowie mogli zobaczyć przedpremierowo film Janusza Kondratiuka „Jak pies z kotem”. W rolę Igi Cembrzyńskiej wcieliła się Aleksandra Konieczna, która za tę rolę otrzymała na tegorocznym gdyńskim festiwalu nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Aktorka również gościł w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach:

Na finał, tradycyjnie Agnieszka Szkoczek, koordynująca prace Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica”, zaproponowała koncert Stanisławy Celińskiej. Artystka wykonała utwory z płyt „Atramentowa” oraz „Malinowa”. Po koncercie z aktorką rozmawiał Łukasz Saptura: