Kolejne utonięcie na terenie powiatu łowickiego

Data publikacji: 20.08.2018

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 25-letniego łodzianina, który utonął podczas kąpieli w zbiorniku Rydwan pod Łowiczem.

Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę. Łowiccy funkcjonariusze zostali powiadomieni, że w rejonie miejscowości Guźnia mogło dojść do utonięcia mężczyzny. Po dotarciu na miejsce okazało się, że grupa osób przebywała nad wodą pod namiotami. Część z nich poszła spać, a dwaj mężczyźni pozostali na plaży. Jeden postanowił wykapać się w zbiorniku. Niestety po chwili siedzący na brzegu mężczyzna utracił kontakt z pływającym w wodzie. Na miejsce przybyli strażacy, którzy rozpoczęli poszukiwania chłopaka. Przed godziną drugą nurkowie wyłowili na brzeg poszukiwanego i przystąpili do reanimacji. Niestety pomimo udzielonej pomocy nieudało się uratować mężczyzyny.

To kolejne utonięcie na terenie powiatu łowickiego w ostatnich dniach. Na początku sierpnia w Dąbkowicach Górnych utonął 35-letni mieszkaniec Sochaczewa.

Policja apeluje, aby pływać tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.