Postawiono zarzuty zabójcy matki!

Data publikacji: 05.06.2018

Łowiccy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem swojej matki. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed południem w miejscowości Błędów w powiecie łowickim. Pojazd, którym uciekał mężczyzna został namierzony przez mundurowych, gdy kierował się w stronę Łowicza. Kierowca nie reagował na polecenia zatrzymania się, a tir którym się oddalał staranował jeden z radiowozów, którym policjanci próbowali zablokować drogę. Żeby go zatrzymać funkcjonariusze użyli broni, strzelając w opony samochodu. Dzięki temu kierujący zmuszony  był do zatrzymania w rejonie miejscowości Goleńsko.

Wstępne badanie, wykonane po zatrzymaniu wykazało, że podejrzany był trzeźwy. Pobrano mu również krew pod kątem obecności w organizmie niedozwolonych substancji.
Ranną kobietę przetransportowano śmigłowcem LPR do jednego z łódzkich szpitali, gdzie niestety zmarła.
31-letni Dominik B. usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Łowiczu trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy zabójstwa matki, drugi niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, pomimo wydawania poleceń świetlnych i dźwiękowych, trzeci narażenia policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Śledczy chcą, żeby sąd zastosował środek zapobiegawczy w formie trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów.