Oszukali kobietę metodą „na iluzjonistę” – publikujemy wizerunki sprawców

Data publikacji: 03.04.2018

Rawska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa kobiety. Do zdarzenia doszło 6 grudnia na terenie Rawy Mazowieckiej.

Dwaj mężczyźni obserwowali pokrzywdzoną, gdy pobierała pieniądze w banku. Później jeden z nich wyrzucił z nogawki spodni plik gotówki i zapytał kobietę, czy to nie są jej pieniądze. Wtedy kobieta pokazała swoje banknoty sprawcy. W tym czasie podszedł drugi mężczyzna z informacją, że właśnie zgubił pieniądze. Poprosił rzekomego znalazcę oraz kobietę, aby podali mu swoje pieniądze do przeliczenia i sprawdzenia, który plik jest jego.

W trakcie liczenia gotówki mężczyzna szybkim ruchem wyjął część banknotów z pliku, po czym resztę jej zwrócił, informując że to nie jego pieniądze i zabierając drugi plik podrzucony przez współsprawcę. Pokrzywdzona dopiero po powrocie do domu zorientowała się, że została oszukana na kwotę 1 tys. 100 zł.

Osoby posiadające wiedzę na temat zdarzenia lub jego sprawców proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, mieszczącej się pod adresem 96-200 Rawa Mazowiecka ul. Kościuszki 23, lub przekazywanie tych informacji na telefon nr 46 814 81 03, na numer alarmowy 997, lub do najbliższej jednostki Policji.

Magda Grajnert