Śmiertelny wypadek na A2. Autostrada jest całkowicie zablokowana. Podajemy objazdy.

Data publikacji: 22.12.2017

Do tragicznego wypadku doszło w piątek o godzinie 7.20 na autostradzie A2 w miejscowości Łyszkowice w powiecie łowickim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką. Po zderzeniu kierowca samochodu osobowego wysiadł z pojazdu, przeszedł przez bariery na drugą jezdnię, gdzie został potrącony przez samochód ciężarowy. Zginął na miejscu. Autostrada A2 jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach jazdy. Policja wprowadziła objazdy.

Sugerowane objazdy:

kierowcy jadący do Warszawy od strony Poznania: na węźle Stryków (A2/DK14) zjazd z autostrady, drogą krajową nr 14 do Łowicza, następnie odcinkiem DK 92 dojechać do DK 70 i wrócić na autostradę;

kierowcy jadący z Warszawy w kierunku Poznania – j.w., tylko w odwrotnej kolejności

– podróżujący do Warszawy z Gdańska: zjechać z autostrady A1 na węźle Kutno Wschód na drogę krajową 92, dojechać do Łowicza, następnie DK 70 wjechać ponownie na autostradę A2;

– jadący od południa (A1 z Katowic) i południowego zachodu (S8 Wrocław) najskuteczniej ominą zablokowany odcinek autostrady A2 dojeżdżając do węzła Kutno Wschód (A1/DK92) i stąd drogą krajową 92 powinni kierować się do Łowicza, gdzie można skręcić na DK 70 i powrócić nią na autostradę A2 w kierunku Warszawy.

Jak informuje GDDKiA, nie wiadomo, jak długo trasa będzie nieprzejezdna.

fot. Alarmowy Łowicz