Kompletnie pijany kierowca wjechał w rogatki przy przejeździe kolejowym

Data publikacji: 19.12.2017

Kompletnie pijany kierowca uderzył toyotą Rav 4 w rogatki przy przejeździe kolejowym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,5 promila. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Policja apeluje o zachowanie rozsądku na drodze.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem pijanego kierowcy doszło w miejscowości Teresin Gaj. 39-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, kierujący pojazdem marki toyota Rav 4 uderzył w rogatki kolejowe.

Wezwani na miejsce policjanci od razu wyczuli, że mężczyzna nie powinien siadać za kierownicą. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że sprawca zdarzenia drogowego miał 2,5 promila. Pijanego 39-latka zatrzymano.

Gdy wytrzeźwiał, policjanci przedstawili mu zarzut, który dotyczył kierowania w stanie nietrzeźwości, przez co uszkodził rogatki. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze – dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 4 lata, musi wpłacić kilkutysięczne świadczenie pieniężne przez wskazany przez sąd cel, zapłaci również grzywnę oraz pokryje koszty sądowe.

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe, zwłaszcza w okresie świąt.

mag

fot. OSP Niepokalanów