„Sztuka po części wychowuje” – rozmowa z Agatą Kielar-Długosz i Łukaszem Długoszem

Data publikacji: 15.11.2017

Podczas finałowego koncertu Festiwalu Muzyki Romantycznej w Skierniewicach z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej pod kierunkiem Jana Lewtaka zagrali fleciści Agata Kielar – Długosz i Łukasz Długosz. Z muzykami rozmawiał Łukasz Saptura:

 

Łukasz Długosz uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven. Jest laureatem licznych ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych. Za wybitną działalność kulturalną i promocję kultury polskiej Łukasz Długosz został odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Agata Kielar- Długosz uznana polska flecistka, absolwentka studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Weimarze oraz Yale University w New Haven. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. W ramach stypendium Erasmus doskonaliła również swoje umiejętności Hochschule für Musik und Theater w Lipsku oraz na wielu mistrzowskich kursach fletowych.

 

foto/tekst: Festiwal Muzyki Romantycznej