Powstają kolejne siłownie plenerowe

Data publikacji: 15.11.2017

Kolejne siłownie plenerowe powstają w Skierniewicach. Miasto realizuje inwestycje przy ulicach Wyszyńskiego i Szwoleżerów. A to nie jedyne takie prace. Przy ulicy Szarych Szeregów powstaje bowiem przestrzeń do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych.
Umowy z wykonawcami zostały podpisane jeszcze w październiku. Ułożono już kostkę oraz wykonano niezbędne fundamenty pod montaż urządzeń na osiedlach Widok i Rawka. Zgodnie z umową, mają zostać zakończone do 24 listopada. Ich łączny koszt wyniesie ponad 530 tysięcy złotych. Inwestycje są prowadzone także przy ulicy Szarych Szeregów, gdzie powstaje plac do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych. Firma realizująca zadanie przygotowała już niezbędną podbudowę, obecnie wykonuje nawierzchnię z kostki betonowej. Prace przy tworzeniu tej wyjątkowej siłowni zakończą się 20 grudnia. Koszt realizacji to ponad 83 tysiące złotych.
Warto wspomnieć, że od 2014 roku w Skierniewicach znacząco rozwinęła się infrastruktura sportowa, która każdemu mieszkańcowi pozwala dbać o aktywność w sposób kompleksowy. Potwierdzeniem zapotrzebowania na tego typu obiekty są kolejne inwestycje, jakie realizuje się w naszym mieście. Jedno nie ulega wątpliwości: w ostatnich latach „fit-parki” rosną u nas jak grzyby po deszczu.
Obecnie na terenie Skierniewic funkcjonuje kilkanaście siłowni plenerowych, które rozlokowane są w każdej dzielnicy miasta. Wyposażone są m.in. w koła Tai-chi, twistery stojące i siedzące, orbitreki, drążki, poręcze, stepery, rowerki i wyciągi. To wszystko sprawia, że jednorazowa wizyta kończy się treningiem niemal wszystkich partii mięśniowych. Dzięki inicjatywom mieszkańców udało się zbudować także pierwszy plac do street workout’u. Siłowy trening, który jest oparty na wykorzystaniu własnej masy ciała, to coraz bardziej popularna forma fizycznej aktywności.