Do skierniewickiego szpitala trafił specjalistyczny sprzęt

Data publikacji: 29.10.2017

W piątek, 27 października w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach, miało miejsce symbolicznie przekazanie sprzętu i aparatury medycznej, które zostały zakupione dzięki dotacji celowej samorządu Miasta Skierniewice. Jednym ze specjalistycznych sprzętów jest inkubator transportowy dla oddziału noworodkowego.
W tym roku do WSZ w Skierniewicach trafiło dokładnie 250 tysięcy złotych. Za uzyskaną kwotę do szpitala zakupiono specjalistyczny sprzęt. Wśród sprzętu znalazły się urządzenia niezbędne na kilku szpitalnych oddziałach. Między innymi był to respirator transportowy wraz z inkubatorem dla Oddziału Noworodków. To urządzenie było kluczowym do realizacji projektu powrotu szpitala do II poziomu referencyjności w położnictwie i neonatologii.
W ramach zakupów kupiono również: inkubator transportowy dla Oddziału Noworodkowego, wideogastroskop dla Pracowni Endoskopii, aparat EKG dla Poradni Medycyny Pracy, mikroskop z systemem archiwizacji obrazu dla Pracowni Cytologiczno-Histopatologicznej oraz spirometr dla Poradni Medycyny Pracy.