Mammobus ponownie w Skierniewicach

Data publikacji: 22.08.2017

23 sierpnia Skierniewiczanki będą mieć okazję do przeprowadzenia profilaktycznych badań mammograficznych w tzw. mammobusie, który zaparkuje przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 13/15 obok sklepu Kaufland.  
Na badania zapraszamy panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie uczestniczyły w podobnych konsultacjach. Zapisy odbywają się telefonicznie pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? 
Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:
Skierniewice – 23 sierpnia przy Sklepie Kaufland, ul. Kardynała Wyszyńskiego 13/15
Serdecznie zapraszamy!