Bezpłatna szkoła rodzenia w skierniewickim szpitalu!

Data publikacji: 22.08.2017

Szkoła Rodzenia, działająca przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach, cieszy się niesłabnącą popularnością. 28 sierpnia rusza kolejna edycja – zapraszamy wszystkie przyszłe mamy do udziału!

Spotkanie informacyjne odbędzie się 28 sierpnia o godz. 18 w świetlicy szpitalnej, w pawilonie F (budynek Zakładu Rehabilitacji) – wejście od ul. Rybickiego 1.

Zajęcia są prowadzone przez doświadczone położne na co dzień pracujące w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach: Jolantę Nakończa oraz Grażynę Łopatkę. Kurs trwa 6 tygodni, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, czas trwania zajęć wynosi 1-1,5 godz. Kurs jest prowadzony w równoległych, 10-osobowych grupach.

Rodzice oczekujący narodzin dziecka, w trakcie zajęć praktycznych i teoretycznych, przygotują się na nowe wyzwania jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. W przyjaznej atmosferze dowiedzą się Państwo m.in. o tym jak przebiega ciąża, jak przygotować się do porodu, a także jak nawiązać więź matki i ojca z dzieckiem. Każdą Mamę nauczymy wiary we własne możliwości, a każdego Tatę zachęcimy do aktywnego wspierania w czasie porodu. Zapoznamy Państwa z koncepcją porodu aktywnego. Uczestnictwo z zajęciach naszej Szkoły Rodzenia jest gwarancją emocjonalnego przygotowania do porodu, a tym samym komfortu narodzin Waszego dziecka. Program naszych zajęć obejmuje również temat dotyczący pielęgnacji i żywienia noworodka – wyzwania jakie niesie ze sobą rodzicielstwo.

Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod numerami telefonu: 691 667 139 lub 517 023 555.

szpitalskierniewice.pl