Radny Leszek Trębski skazany za zamieszczanie w internecie obraźliwych wpisów pod adresem Krzysztofa Jażdzka

Data publikacji: 20.07.2017

Sąd Okręgowy w Łodzi odrzucił dziś (20.07) apelację radnego Leszka Trębskiego i tym samym podtrzymał wyrok skazujący za zamieszczanie w internecie obraźliwych wpisów pod adresem Krzysztofa Jażdżyka.

Rozprawa odbyła się dziś (20.07) w Sądzie Okręgowym w Łodzi, gdzie zapadł wyrok skazujący Leszka Trębskiego. Sąd w całości odrzucił apelację, a Trębski zamieszczając na portalu społecznościowym wpisy w kierunku urzędującego prezydenta zatytułowany „Ustawiony przetarg”, w którym radny sugerował, że Krzysztof Jażdżyk w sposób niezgodny z prawem wpłynął na wynik przetargu na działkę przy ulicy Łowickiej  pomówił go i naraził na utratę zaufania. Przypomnijmy że w grudniu u.b. skierniewicki radny wniósł apelację, w której dowodził osobistych powiązań orzekającej sędziny z prawnikiem Jażdżyka.

Sąd uzasadniając decyzję stwierdził, że w mieście wielkości Skierniewic, prawdopodobieństwo, że osoby z określonych środowisk się znają nie jest równoznaczne z tym, że mogło mieć to wpływ na bezstrononść sądu pierwszej instancji.

Wyrok łódzkiego sądu otwiera Krzysztofowi Jażdżykowi drogę do procesu cywilnego i możliwości ubiegania się o odszkodowanie.