Odliczamy dni do II Skierniewickiego Biegu im Edmunda Jaworskiego

Data publikacji: 20.07.2017

Wielkimi krokami zbliża się największa impreza biegowa w Skierniewicach. 3 września o godzinie 10.00 wystartuje II Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Biegacze będą mieli do pokonania 10 km trasę, posiadającą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a start i meta zostaną wyznaczone w Rynku.

Po sukcesie pierwszej edycji rejestracja uczestników, zainaugurowana z początkiem tego roku, owocuje dużą frekwencją. Na drugą edycję imprezy zarejestrowanych jest już około 200 zawodników z całej Polski. Oprócz zawodowej i amatorskiej stawki biegaczy, kibice będą mogli wziąć udział w szeregu imprez towarzyszących odbywających się w centrum miasta.

3 września 2017 r. biegniemy w Skierniewicach, by uczcić pamięć wybitnego trenera Edmunda Jaworskiego. Człowieka, który wraz ze swoimi wychowankami, odnosił sukcesy w boksie, siatkówce, a przede wszystkim w lekkiej atletyce. W ciągu 16 lat pracy w Skierniewicach, mimo braku boiska i sali gimnastycznej, wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych, wśród nich byli: Halina Foks, Barbara Kalisiak, Daniela Tarkowska, Barbara Zwolińska, Tadeusz Wojciechowski, Andrzej Madany, Jerzy Kobyłecki, Witold i Lech Krupińscy. To tylko niektóre nazwiska z całej plejady wybitnych zawodników wywodzących się ze Skierniewic. Dzięki Edmundowi Jaworskiemu Skierniewice skutecznie konkurowały z takimi ośrodkami sportowymi jak Warszawa i Łódź. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce.

Więcej informacji na temat imprezy: