Zbiórka pomysłów do Budżetu Obywatelskiego

Data publikacji: 01.05.2017

Przydałby się tu nowy plac zabaw. Tu potrzebny jest parking i chodnik. Doskonałe miejsce na skwerek z ławkami. Może zrobimy warsztaty z samoobrony dla kobiet? Tyle osób tu jeździ, przydał by się nowy asfalt… Podobnych pomysłów i pytań każdy z nas ma wiele. Nadchodzi czas kiedy zamiast gdybać, będzie można wcielić je w życie. Ogłaszamy wielką zbiórkę pomysłów do skierniewickiego Budżetu Obywatelskiego.
Chcesz działać dla Skierniewic i jego mieszkańców, teraz masz szansę zrealizować swoją koncepcję. Do 23 czerwca, każdy mieszkaniec naszego miasta może przedstawić swój pomysł w formie wniosku do budżetu obywatelskiego.
Teraz rozwiejemy wątpliwość, bo wielu pomyśli, że za chwilę utonie w papierach. Nic bardziej mylnego. Zgłaszający wypełnia jeden formularz, opisując w nim swój pomysł. Do tego zbiera podpisy 30 osób, które popierają jego inicjatywę. Wypełniony wniosek składa się w ratuszu bądź przesyła pocztą. Prawda, że to nie jest trudne?
Formularze zajdziecie w zakładce Budżet Obywatelski na naszej stronie. Tam też w załącznikach zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje. W razie pytań pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych czekają na pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Co dalej będzie działo się z wnioskiem? Szczegóły znajdziecie w harmonogramie, który zmieściliśmy pod artykułem.
 Chcesz działać? Złóż wniosek! Zmieńmy nasze miasto Razem!


skierniewice.eu