Ruszyła budowa Muzeum Historycznego

Data publikacji: 21.05.2017

W Skierniewicach rusza budowa Muzeum Historycznego. Z tej okazji we wtorek 23 maja o godzinie 17.00 na placu budowy (wjazd od strony ul. Batorego) odbędzie się konferencja prasowa. Do dyspozycji gości będą przedstawiciele ratusza odpowiedzialni za inwestycje oraz główny wykonawca. Zebrani będą mieli możliwość zapoznać się ze szczegółowymi planami dotyczącymi budowy.
Obiekt usytuowany przy ul. Batorego zostanie oddany do użytku pod koniec 2018 roku. Głównym celem projektu jest rozwój oraz zwiększenie dostępności do zasobów kulturowych miasta poprzez adaptację zabytkowego budynku koszarowego na potrzeby muzeum historii Skierniewic.
Zadanie opiewa na łączną kwotę ponad 8,5 mln złotych. Przypomnimy, że jest to kolejna inwestycja realizowana w naszym mieście dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych. Ratusz pozyskał ponad 5,6 mln złotych na remont i adaptację budynku zabytkowej Izby Chorych na potrzeby Muzeum Historycznego w Skierniewicach. Planowana dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego stanowi 85% kosztów kwalifikowanych.
W ramach realizacji zadania przewiduje się wykonanie robót budowlanych dotyczących zabytkowej siedziby Izby Chorych, która jest wpisana do wojewódzkiego rejestru zabytków. Przyznane środki pokryją także zakup profesjonalnego wyposażenia, niezbędnego do realizacji kulturalnych wydarzeń i organizowania stałych oraz czasowych wystaw.