Tak świętowaliśmy 560 urodziny miasta – fotorelacja

Data publikacji: 26.02.2017

Mimo kapryśnej aury tłumy skierniewiczan skorzystało z zaproszenia i świętowało razem 560 urodziny na Rynku głównym. Na każdym kroku czekały jubileuszowe atrakcje. Wystarczy wspomnieć o trzymającym w napięciu, ognistym występie artystów teatru ulicznego, pieczonych jabłkach, ciepłej grochówce i koncercie grupy wokalnej Sound’ngrace. Nie zabrakło także prezentów, które każdy mógł sobie „wyśpiewać”, składając urodzinowe życzenia w specjalnej  videobudce.

To był dzień, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Już po południu urodzinowe barwy przybrała skierniewicka wieża ciśnień. Kilka godzin później na płycie głównej Rynku, rozpoczęła się urodzinowa feta. Na dobry początek, przybyłych gości powitali szczudlarze, którzy obdarowali wszystkich balonami. Nie sposób nie wspomnieć o darmowym poczęstunku, ciepłej grochówce oraz przepysznych jabłkach w kolorowych polewach. Dużym zainteresowaniem od początku cieszył się także kolorowy namiot Urzędu Miasta, w którym czekały urodzinowe gadżety. Aby je zdobyć, wystarczyło jedynie złożyć krótkie życzenia w specjalnej videobudce.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Kolejnym punktem programu były występy teatru ulicznego. Barwne stroje, tajemnicze pokazy, żonglerki, zabawy z ogniem, skoki z wieży ratuszowej czy akrobacje kilka metrów nad ziemią – to tylko część atrakcji zaprezentowanych w centrum miasta. Symbolicznie przyozdobiono także miejski ratusz, jubileuszowymi bannerami, a na mieszkańców zrzucono 560 balonów. Na koniec życzenia skierniewiczanom złożył prezydent Krzysztof Jażdżyk. Ostatnią niespodzianką był występ grupy wokalnej Soun’dgrace. Z głośników mogliśmy usłyszeć takie hity jak „Możesz wszystko”, „Dach” czy tradycyjne sto lat, zaśpiewane dla Skierniewic. Warto dodać, że w trakcie trwania imprezy grupa wolontariuszy zbierała pieniądze na pomoc dla Konrada Sobolewskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

(Więcej zdjęć TUTAJ)

Skierniewice.eu