6 mln dla Skierniewic. W planach między innymi modernizacja zalewu

Data publikacji: 30.10.2016

Kolejne znakomite informacje dla mieszkańców Skierniewic. Miasto pozyskało blisko 6 mln złotych na podniesienie atrakcyjności infrastruktury turystycznej. Środki udało się zdobyć w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
fot Nawa Skierniewice
fot Nawa Skierniewice
– Nasz wniosek przeszedł najpierw ocenę formalną potem merytoryczną. Główną inwestycją jest  zmodernizowanie infrastruktury wokół naszego skierniewickiego zalewu. Myślę, że to ogromnie oczekiwane zadanie – komentował prezydent Krzysztof Jażdżyk. 
 
Na realizację dotowanego przedsięwzięcia będzie składało się kilka istotnych zadań, w tym m.in.:

 • Wyznaczenie trasy wycieczkowej
  Trasa będzie prowadzić przez najbardziej atrakcyjne punkty miasta. W ciągu trasy zostanie przygotowany quest – zwiedzanie połączone z rozwiązywaniem quizów/zagadek, o różnych stopniach trudności. W ciągu trasy planowane jest utworzenie certyfikowanego Punktu Informacji Turystycznej .
 • Wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej
  Wokół brzegów zbiornika zaprojektowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa o nawierzchni asfaltowej i szerokości 4,0 m i dł. ok. 4,5km. Wybudowane zostaną 3 zjazdy rowerowe do ścieżki
 • Modernizacja istniejącej plaży
  Zaplanowano ustawienie segmentów sanitarno-higienicznych z natryskami, węzłami sanitarnymi oraz pomieszczenia WC. Do segmentu zostanie doprowadzona sieć wod-kan, oraz elektryczna. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna
 • Budowa liniowego elektryczny wyciągu nart wodnych 
  Zaplanowano budowę przenośnego wyciągu 2 słupowego, opartego na 2 pylonach. W skład wyciągu wejdą m.in: kotwy odciągowe, komplet przeszkód, pomost startowy pływający wyłożony sztuczną trawą, pianki, kapoki, narty i wakeboardy, ponton do obsługi i konserwacji przeszkód.
 • Stworzenie elementów małej architektury
  W wyznaczonych miejscach przy ścieżce rowerowo-pieszej zostaną zaprojektowane miejsca wypoczynkowo-widokowe o nawierzchni z kostki betonowej, na której ustawione będą ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, siłownia na powietrzu.
Rozpoczęcie realizacji projektu IV Kwartał 2016, Zakończenie IV kwartał 2018