Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Data publikacji: 05.09.2016

1 września w szkolnych ławkach ponownie zasiądą uczniowie, na korytarzach i stołówkach  zrobi się głośno, a w szkolnych szatniach gęsto od worków na buty i plecaków. Aby to było możliwe, kiedy uczniowie korzystali z uroków lata, w placówkach trwały prace remontowo-budowlane. Warto dodać, że tegoroczny budżet miasta przeznaczony na ten cel przekroczył 2 mln. zł.

Kiedy uczniowie i nauczyciele wypoczywali po miesiącach ciężkiej nauki i pracy, w szkołach intensywnie działały firmy remontowe. W trakcie tegorocznych wakacji we wszystkich skierniewickich placówkach zaplanowano szereg remontów. Tradycyjnie odnowione zostały sale lekcyjne i gimnastyczne, korytarze, łazienki, kuchnie i stołówki szkolne. Zakres prac remontowych objął m.in. malowane ścian, wymianę podłóg i armatury czy wyposażenie sal, które również w większości przypadków finansował skierniewicki magistrat.

SP4_Remont[1]

Największe zmiany widoczne są w Szkole Podstawowej Nr 4. Od września dzieciaki skorzystają z kompleksowo wyremontowanej sali nr „24” ( sala informatyczna), która dodatkowo wzbogaciła się o nowe stanowiska komputerowe. W szkole pojawił się także kącik wczesnoedukacyjny, który już jesienią posłuży do nauki pierwszakom. Nie można zapomnieć o wyremontowanej toalecie dla chłopców na pierwszym piętrze, pomalowaniu ścian w części kuchennej i księgowości oraz wymianie kratki ściekowej. Duże zmiany widoczne są również na zewnątrz obiektu. Świeża farba pojawiła się bowiem na poręczach i ławkach, a od strony wiaduktu powstało nowe bezpieczne dojście do szkoły.

LOPRUS[1]Zdecydowanie najwięcej środków wpłynęło na konto skierniewickiego ogólniaka (LO im. B. Prusa). Dzięki temu popularny Prus mógł w końcu przebudować stare pomieszczenia mieszkalne na szatnię szkolną z prawdziwego zdarzenia. Oprócz tego odnowiono sale lekcyjne, siłownię, a także wymieniono płytki przy wejściu głównym do budynku szkoły. Dodatkowo przeprowadzono prace związane z izolacją fundamentów oraz wymieniono ogrodzenie.

Przedszkole1[1]

(Więcej zdjęć TUTAJ)

Podczas tegorocznych remontów nie zapomniano także o najmłodszych na co dzień uczęszczających do miejskich Przedszkoli. Najwięcej działo się w placówce Nr 1 zlokalizowanej przy ul. Batorego, gdzie przeprowadzono II etap przebudowy obiektu m.in.: zamontowano balustrady schodowe, wymieniono płytki na tarasie i schodach (dach nad tarasem w budowie do połowy miesiąca) oraz wyburzono wiatrołap i przebudowano schody od ul. Kilińskiego. Sporo prac wykonano również wokół budynku. Wyznaczono drogę pożarową, wybudowano kolejne odcinki chodników, wyznaczono nowe miejsca parkingowe i wycięto drzewa. Na placu zabaw zaparkowała także nowa ciuchcia, który umili każdą chwilę naszym milusińskim.

skierniewice.eu