Ruszyła jesienna ramówka Radia RSC!

Data publikacji: 13.09.2016

„Pierwsza zmiana Radia RSC, czyli kto rano wstaje temu RSC nadaje” czy „88 i 6 Waszych hitów” to tylko część nowości, które znalazły się w nowej jesiennej ramówce Radia RSC.

Od 12 września do doskonale wam znanych programów na naszej antenie dołącza nowy poranny blok „Pierwsza zmiana Radia RSC” gdzie Michał Marat obudzi was najlepszą muzyką, istotnymi informacjami i porcją humoru, wszystko co najważniejsze o poranku w jednym miejscu między 6 a 10 na 88,6 FM. Kolejną nowością jest „88 i 6 Waszych hitów” czyli program w którym to wy siadacie za muzycznymi sterami Radia RSC, wystarczy wysłać waszą muzyczną propozycję i pozdrowienia w wiadomości na nasz profil facebookowy – to w godzinach 21-22 od poniedziałku do piątku.

jesienmichalbudzik

Poza nowościami do ramówki od poniedziałku do piątku wracają audycje autorskie: poniedziałek to audycja „Nocnik, czyli dziennik” gdzie Sławomir Macias przedstawi sporą dawkę muzyki alternatywnej, od punk rocka przez nowa falę, alt country, indie pop, elektronikę do muzyki reggae i tej, której korzenie tkwią w folku z całego świata.

jesiennocnik

Wtorek to „MaraTone” czyli godzinna dawka muzyki house, miksowana na żywo zaprasza Michał Marat!

jesienmaraton_2

W każdą środa to audycja rockowa „Rock po rocku” i Andrzej Bialik.

jesienandrzej_bialik2

W każdy czwartek na naszej antenie w audycji „Pociąg do jazzu” o jazzie i muzyce improwizowanej opowiada Joanna Morea, muzyczna konduktorka dla wrażliwych dusz.

jesienpociag_do_jazzu

Piątek natomiast to autorska audycja w całości poświęcona kulturze hip-hop, której główną ideą jest brak jakichkolwiek kategoryzacji muzycznej, czyli „RapStacja”, którą prowadzą Bartek Kopera i Mariusz Wołek. W niedzielę od godziny 18 do 20 „NetLista” czyli lista 25 najczęściej słuchanych utworów w sieci w minionym tygodniu, a od 20 do 22 alternatywna polska muzyka, ale nie tylko czyli audycja „Kropka PL” którą prowadzą Przemek Rybicki i Dawid Szymczak.

jesienrap_stacjanowa3

Na naszą antenę powraca również Popołudniówka Radia RSC, na którą od poniedziałku do piątku w godzinach 16 – 17:30 zaprasza Maciek Bąba i Sławek Macias, a w niej dużo informacji z okolicy i nie tylko.

W dobry nastrój w środku dnia wprowadzi was Dagmara Łojszczyk ze swoim programem „Tete-a-tete”, gdzie również nie obędzie się bez nowości. W poniedziałki zapraszamy na cykl o dietach, odchudzaniu oraz wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Nie zabraknie informacji o suplementach oraz sportowych gadżetach. We wtorki od października rusza audycja ,,Jak MAMY to zrobić” w którym młode mamy podpowiedzą jak otworzyć własną działalność gospodarczą, jak szukać pracy on-line, czy też jak pogodzić macierzyństwo z powrotem do pracy. Nie zabraknie również nowej propozycji przygotowanej we współpracy z najmłodszymi radiowcami. „Dziecinnie prosty konkurs” to zabawa w której dzieci zadają pytania, a słuchacze w różnym wieku szukają odpowiedzi. Tymczasem już teraz możecie w każdy wtorek posłuchać, a właściwie podsłuchać jak przebiegał casting oraz jak przygotowujemy program z najmłodszymi. Środa to tradycyjnie dzień dla miłośników tanecznych szaleństw. Dla Was i z Wami będziemy szukać miejsc, gdzie można poszaleć w weekend. Czwartek to czas dla ,,Zwierzolubów”. Tutaj znajdziecie informacje dotyczące zdrowia i komfortu waszych podopiecznych. Nie będziemy też unikać tematów trudnych, czy wręcz drażliwych. Zapraszamy właścicieli czworonogów, ale nie tylko. Piątek będzie FANTASTYCZNY ?, a to za sprawą Cechu Fantastyki „SkierCon”, który na stałe zagości w programie. Jeśli zupełnym przypadkiem nie będzie Was między 11.00 a 15.00 na fali 88,6 FM to audycje do usłyszenia na facebook’owym profilu.

jesientete-a-tete_dagmara

Po wakacyjnej przerwie rusza jesienna odsłona piątkowych spotkań „Z Wodnicką przy kawie”. Pogadanki przy „małej czarnej” są okazją do poznania interesujących osób i poruszenia najróżniejszych tematów – nie tylko „śniadaniowych” ? Paulina Wodnicka zaprasza w każdy piątek o godzinie 8:40.

Warto również przypomnieć o programie Darka Machowskiego „Na sportowo” w każdy poniedziałek od 18, o tej samej porze od wtorku do piątku Darek Machowski zaprasza na „RSC Top Listę”, która jest już stałym punktem w ramówce naszej stacji. W każdy wtorek o godzinie 10:40 Audycja Samorządowa, która poświęcona jest najważniejszym wydarzeniom związanym z samorządem lokalnym Miasta Skierniewice. Prawo, plany miejskie, sprawy urzędowe, rozwój miasta, wszystko co ważne dla mieszkańców.

na_sportowo copy

Weekendowe poranki i popołudnia(sobota 6:00-14:00 i niedziela 8:00-14:00), czyli „Weekendowy starter” który prowadzi Mateusz Kamiński to dużo o elektronicznej rozrywce, nowinkach technologicznych oraz wszelkich gadżetach. Nie zabraknie tam także fantastyki, sci-fi, ale też nieco historii. W audycji usłyszycie także relacje z wydarzeń ze świata gier, spotkań fanowskich i innych, a ponadto wywiady z osobami związanymi z tematyką audycji. W weekendy Dariusz Ziemiańczyk zaprasza w sobotę o 10:35 na program „Państwo pytają – Samorządowcy odpowiadają”, a w niedzielę o 10:15 „Rentgen, czyli Ziemiańczyk naświetla”.

Od poniedziałku do piątku wiadomości z kraju i ze świata o każdej pełnej godzinie od 6 do 22, w soboty od 6 do 20, a w niedzielę od 8 do 20. Wiadomości lokalne od poniedziałku do piątku o 7:30, 8:30, 11:30, 13:30, 15:30 oraz 17;30, a w soboty o 10:30, 12:30 i 15:30.

 

 

Odwiedzajcie nasz facebookowy profil i słuchajcie nas na 88,6FM oraz na radiorsc.pl