Budżet obywatelski – wyniki

Data publikacji: 12.09.2016

Blisko 870 osób wzięło udział w głosowaniu na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego, uruchomionego w Skierniewicach po raz drugi. Nowością było głosowanie internetowe i z tej możliwości skorzystało ponad 500 skierniewiczan. Teraz przyszedł czas na przekazanie konkretnych pomysłów do realizacji.

W tym roku mieszkańcy oprócz dwóch punktów do głosowania zlokalizowanych w budynku UM przy ul. Senatorskiej 12 oraz na os. Widok w budynku ZSI przy ul. Tetmajera 7, mieli możliwość wybrania swojego projektu online. Z takiego wariantu skorzystała ponad połowa głosujących, co jednoznacznie świadczy o tym, że nowy pomysł spodobał się mieszkańcom miasta. Ostatecznie, po zliczeniu wszystkich głosów, okazało się, że do budżetu wejdzie w sumie 11 zadań, których pomysłodawcami są mieszkańcy Skierniewic. Warto dodać, że w tym roku na projekty zgłaszane przez Skierniewiczan miasto przeznaczy 1,5 mln złotych. Zakwalifikowane projekty zostaną zapisane w budżecie jeszcze przed 15 listopada. Wszystkim wnioskodawcom oraz głosującym dziękujemy za udział w tej inicjatywie!
 

 

Mówił zastępca Prezydenta Miasta Jarosław Chęcielewski. Jedynym projektem, który nie będzie realizowany w 2017 roku jest „Alternatywa dla piwa” czyli budowa placu zabaw dla seniora, w skład którego wchodziłyby stoliki do gry w szachy, tenis stołowy, czy boisko do gry w boule.

Poniżej wyniki głosowania wraz z zaznaczeniem projektów zakwalifikowanych do realizacji!

bomiejskie[1] bo_lokalne[1]

 

 

skierniewice.eu