Zapraszamy na wystawę – „Zatrzymaj Chwilę” – Mikołaja Sumińskiego

Data publikacji: 04.08.2016

Już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia na ogrodzeniu Instytutu Sadownictwa będzie można zobaczyć fotografie przedstawiające nasze rodzinne Skierniewice. A wszystko w ramach wystawy Mikołaja Sumińskiego pt.: „Zatrzymaj Chwilę”. Początek spotkania już o godz. 19:00 przy ul. Konstytucji 3 Maja.   

„Podczas wystawy „Zatrzymaj Chwile – Skierniewice” chce Państwu ukazać moje spojrzenie na miasto, w którym się urodziłem, wychowałem i mam swoich przyjaciół i znajomych. Są to fotografie krajobrazowe ukazujące w większości osiedle Widok na którym się wychowałem, przedstawiają one zjawiska atmosferyczne, które wpisują się w architekturę”.

Kilka słów o Mikołaju:

Urodziłem się w Skierniewicach. Jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa i Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie studiowałem kierunek Realizacja Obrazu Filmowego TV i Fotografia i otrzymując tytuł magistra sztuki.

Jako dziecko dostałem aparat fotograficzny i zrobiłem z niego użytek. Pod koniec liceum zdecydowałem, że fotografia to mój pomysł na życie, stąd dalsza edukacja związana ściśle z poznawaniem tajników dobrej fotografii. Fotografuję wiele, począwszy od portretów, po reportaże, ale najbardziej lubię fotografować pejzaże i naturę. Moją pasją prócz fotografii są podróże, które od pewnego czasu związane są ze startami w biegach ulicznych. Zawsze twierdziłem, że Skierniewice mają potencjał i można je przedstawić inaczej niż tylko jako sypialnie dla osób pracujących w Warszawie czy Łodzi.

Współpracowałem przy różnych wydarzeniach, gdzie mogłem je uchwycić swoim okiem, były to czasami plany zdjęciowe do teledysków znanych raperów oraz kilka etiud filmowych. Fotografia jest to coś co pozwala mi oderwać się od rzeczywistości i sprawia wiele przyjemności, moje foto-grafie można znaleźć głównie na moim fan page’u na facebooku, czasami zdarzy się, że znajdą się one w gazecie VAIB, już w sierpniu ukaże się magazyn GIRLS Dziewczyny Trenują, gdzie okładką będzie moja fotografia ze współpracy z Kalą.

Udało mi się zorganizować dwie autorskie wystawy oraz uczestniczył w jednej zbiorowej.

* Pierwsza wystawa pt. „Cztery Pory Roku” odbyła się w MOK w Skierniewicach w 2009 roku.
* Festiwal „eFeF. Urodziny Mistrza” to druga okazja pokazywania jego prac. Tytułem wystawy było „Moje Miasto – Skierniewice” – MOK Skierniewice 2011
* Trzecia tym razem zbiorowa wystawa odbyła się w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym. Była to wystawa studentów Wyższej Szkoły Sztuk i Projektowania. Tytuł wystawy „Po Sesji” Łódź, marzec 2011.

Beznazwy-1

Projekt „Zatrzymaj chwile. Skierniewice” – został dofinansowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach w ramach konkursu „Małe granty kultury” – edycja I 2016.

źródło UM Skierniewice