Turniej piłkarski im. Andrzeja Czarneckiego już w ten weekend

Data publikacji: 04.08.2016

Piłka nożna to niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych i lubianych dyscyplin sporu w naszym kraju. Stąd inicjatywa, by zorganizować nowy piłkarski turniej, który pozwoli na wspólną grę drużynom ze Skierniewic oraz najbliższej okolicy. Już w najbliższy weekend, 6 i 7 sierpnia odbędzie się pierwsza edycja Turnieju Piłkarskiego im. Andrzeja Czarneckiego, z którego środki będą przekazane na protezę dla Kacpra Kazanowskiego.

Idea, która wypłynęła ze skierniewickiego ratusza bardzo szybko przypadła do gustu przedstawicielom Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Skierniewicach. Pomysł integracji lokalnych drużyn piłkarskich na pewno warty jest realizacji. Sierpniowy weekend stanie się futbolowym świętem. Oprócz turnieju odbędzie się również inauguracja rozgrywek IV ligi, w której to od tego sezonu zagra zespół Unii Skierniewice.

— Bardzo zależało mi, żeby obydwa skierniewickie zespoły wzięły udział w turnieju. Wiemy jednak, że przygotowania Unii Skierniewice idą inną ścieżką. Okazało się, że ustalony termin naszej imprezy pokrywa się z inauguracją IV ligi, w której występuje Unia. Zespół więc z wiadomych powodów nie może wziąć udział w tych zawodach — tłumaczył na konferencji poprzedzającej turniej wiceprezydent Jarosław Chęcielewski. 

Do rywalizacji przystąpi więc sześć drużyn: GLKS RŻD Żelazna, Jutrzenka Mokra Prawa, Macovia Maków, Miedniewiczanka Miedniewice, Sierakowianka Sierakowice i Widok Skierniewice, które powalczą o puchar oraz o tytuł najlepszych w regionie.

Turniej będzie składał się z dwóch części. Pierwszego dnia (6 sierpnia) odbędą się mecze grupowe. Zostaną one rozegrane  na stadionach przy ul. Nowobielańskiej 102 (MLKS WIDOK) i na Sierakowicach Lewych 113 A (GLKS Sierakowianka). Ostateczne rozstrzygnięcia odbędą się dzień później, (7 sierpnia) na stadionie OSiR przy ul. Pomologicznej 8 A.     

— Myślę, że dla drużyn, które będą uczestniczyły w tym turnieju będzie to dobra forma przygotowania do rozgrywek ligowych. Mamy sześć drużyn, być może w przyszłym roku będziemy tę formułę zwiększać. Cieszę się, że OZPN może być współorganizatorem zawodów. Chcemy budować dobry wizerunek związku, poprzez takie imprezy można to robić najlepiej — mówił Rafał Rożek prezes OZPN w Skierniewicach. 

Turniej odbędzie się już w najbliższy weekend 6 i 7 sierpnia. Warto dodać, że w trakcie trwania imprezy bedą zbierane pieniądze na protezę stopy Kacpra Kazanowskiego przez Fundację Zakochani w Pomaganiu Tomka Gołębiewskiego.

PROGRAM:

Sobota 06.08.2016
(Stadion MLKS Widok Skierniewice ul. Nowobielańska 102)

Grupa A
10:00 MLKS Widok Skierniewice – Macovia Maków
11:15 Macovia Maków – Jutrzenka Mokra Prawa
12:30 Jutrzenka Mokra Prawa – MLKS Widok Skierniewice

Grupa B (Boiska w Sierakowicach)
10:00 Sierakowianka Sierakowice – Miedniewiczanka Miedniewice
11:15 Miedniewiczanka Miedniewice – RŻD Żelazna
12:30 RŻD Żelazna – Sierakowianka Sierakowice

Niedziela 07.08.2016r.
Stadion OSiR Skierniewice Ul. Pomologiczna 8
15:00 3 drużyna z grupy A – 3 drużyna z grupy B
16:30 2 drużyna z grupy A – 2 drużyna z grupy B
18:00 1 drużyna z grupy A – 1 drużyna z grupy B


W przerwie między niedzielnymi meczami 2 konkurencje sportowe dla kibiców
Po zakończeniu meczu ok 19:15 dekoracja wszystkich drużyn.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i dopingowania drużyn! 

źródło UM Skierniewice