1 września rusza głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego

Data publikacji: 31.08.2016

Już w czwartek, 1 września rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Głosować można do 6 września.

Do dyspozycji mieszkańców będą dwa punkty głosowania, które zlokalizowane są w budynku UM przy ul. Senatorskiej 12 oraz na os. Widok w budynku ZSI przy ul. Tetmajera 7. Po raz pierwszy mieszkańcy będą mogli również oddać swój głos online. Wypełnienie elektronicznej karty do głosowania będzie możliwe na stronie internetowej: budzet.um.skierniewice.pl/

Głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego odbędzie się w terminie 1-6 września. Głosować będzie można od godz. 8 do 19 każdego dnia (także w soboty i niedziele). Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy Skierniewic, ale żeby oddać głos, trzeba znać swój numer PESEL. Głosowanie na projekty ma charakter niejawny, a każdy mieszkaniec może głosować jeden raz.

Żeby oddany głos był ważny, należy zaznaczyć „X” maksymalnie dwa projekty ogólnomiejskie oraz maksymalnie dwa projekty lokalne.

Wyniki głosowania poznamy do 10 września, natomiast wszystkie zakwalifikowane zadania zostaną zapisane w budżecie miasta przed 15 listopada. Warto dodać, że w tym roku na projekty zgłaszane przez Skierniewiczan miasto przeznaczy 1,5 mln złotych.


(Wejdź na stronę i zagłosuj TUTAJ)

 

skierniewice.eu