Pielgrzymi pożegnali Skierniewice

Data publikacji: 27.07.2016

Msza Święta oraz wspólne piknikowanie nad zalewem Zadębie. Tak zakończyły się skierniewickie Dni w diecezjach, które poprzedzają główne obchody Światowych Dni Młodzieży. W mieście od kilku dni przebywali młodzi pielgrzymi z Francji oraz Włoch. 

Wspólna modlitwa, śpiew, zabawa oraz posiłek na trawie. Tak wyglądał ostatni dzień pielgrzymów w Skierniewicach. Światowe Dni Młodzieży w całym kraju poprzedzone były lokalną integracją i poznawaniem poszczególnych diecezji. W skierniewickich domach od kilku dni przebywali pielgrzymi z Francji oraz Włoch.
– Mamy spore zadanie, aby te znajomości przetrwały dłużej. Padło sporo deklaracji, dotyczących nawet trójstronnej współpracy. Miejmy nadzieje, że dojdzie ona do skutku. Nie mówimy do widzenia, mówimy do zobaczenia – podkreślał Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.
Niedzielne spotkanie nad zalewem było także okazją do podziękowań. Dobre wspomnienia to efekt współpracy samorządu, strony kościelnej oraz przede wszystkim samych wiernych z lokalnych parafii.
– W Skierniewicach jest tradycja związana z przyjmowaniem gości z zagranicy. Mamy zaprzyjaźnione miasto i doświadczenia, które procentują. Za wszystko ogromnie dziękuję – podsumowywał ksiądz Rafał Babicki, który koordynował przygotowania w naszym mieście.