Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Fotosynteza

Data publikacji: 20.06.2016

Izba Historii Skierniewic zaprasza do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Fotosynteza. Jego głównym celem jest zachęcenie do odnalezienie obrazów będących zapisem wrażeń, metaforycznych zestawień oraz refleksyjnego spojrzenia na kulturę żydowską zachowaną w przestrzeni. Mówi Marzena Rafińska:

 

Prace należy dostarczyć do 14 września. Zwycięzce poznamy podczas październikowego Skierniewicera. Izba realizuje również inny projekt, skierowany tym razem do osób chcących stanąć po drugiej stronie aparatu fotograficznego. Michał Gałęzowski, którego ostatnio mogliśmy oglądać wystawę „Mamy Skierniewic” zaprasza skierniewiczan do podzielenia się swoimi pasjami:

 

Wystawa zostanie zaprezentowana na dworcu kolejowym. jej otwarcie planowane jest w październiku.

10580766_1184989361525141_1899702337879115242_o[1]

Regulamin konkursu
1. Organizatorem konkursu są: Izba Historii Skierniewic i Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic, ul. Floriana 4, 96-100 Skierniewice, izbahistorii@wp.pl
2. Konkurs skierowany jest do osób, dla których fotografia jest formą estetycznego wyrazu.
3. Tematem konkursu jest kultura żydowska. Oczekujemy na prace inspirowane tematem kultury żydowskiej, jej mistyką, obrzędowością, niepowtarzalnym charakterem, tym co fascynuje, zastanawia, skłania do refleksji.
4. Każdy uczestnik konkursu może przesłać do 3 zdjęć.
5. Zdjęcia należy dostarczyć w formie papierowej i elektronicznej. Zdjęcia papierowe powinny mieć format 30×40 cm, natomiast zdjęcia elektroniczne w formacie jpg należy dostarczyć w rozdzielczości 300 dpi do formatu 30×40 cm.
6. Zdjęcia nie mogą być fotomontażem. Dopuszczalna jest modyfikacja kolorystyki, kontrastu, jasności zdjęcia. Na konkurs nie można przysyłać zdjęć, które oceniane były w poprzedniej jego edycji.
7. Zdjęcia należy dostarczyć do Izby Historii Skierniewic, ul. Floriana 4, 96-100 Skierniewice, w terminie do 14 września 2016 roku.
8. W treści zgłoszenia należy zamieścić imię i nazwisko autora, tytuł fotografii, rok urodzenia, adres, e-mail i telefon kontaktowy. Dane teleadresowe zostaną wykorzystane wyłącznie do kontaktu z uczestnikami konkursu.
9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas wernisażu wystawy, zaplanowanego na 14 października 2016 roku w Izbie Historii Skierniewic.
10. Zwyciezcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 500 zł – I nagroda, 300 zł – II nagroda i 200 zł – III nagroda.
11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego prezentowania prac na swojej stronie internetowej i fanpage’u, stronach internetowych organizatorów Skierniewicera – projektu poświęconego pamięci Żydów skierniewickich, a także w materiałach informacyjnych i promocyjnych, na wystawie pokonkursowej, jak również zatrzymania wybranych prac na własność