Miasto pozyskało ponad 1,2 mln zł na remont ul. Sobieskiego

Data publikacji: 06.06.2016

Ponad 1,2 mln złotych pozyskało miasto Skierniewice na remont nawierzchni jezdni ulicy Sobieskiego, znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 70. Odpowiednie dokumenty już trafiły do ratusza, a sama inwestycja powinna zostać zrealizowana w trakcie zbliżających się wakacji. 
 
To kolejna dobra finansowa informacja. Tym razem skierniewicki ratusz pozyskał ponad 1,2 mln złotych z subwencji drogowej budżetu państwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na gruntowny remont ulicy Sobieskiego. Ulica ta znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 70.

– Realizujemy w mieście w pierwszej kolejności te inwestycje, na które możemy pozyskać zewnętrzne środki finansowe. Sprawia to, że niektóre realizacje w momencie pojawienia się możliwości pozyskania dotacji, wędrują w górę na liście naszych priorytetów – tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Elementem planowanego drogowego zadania jest między innymi modernizacja parkingu, który leży naprzeciwko skierniewickiej komendy policji. To bardzo istotny element tej realizacji.
– Myślę, że z tej inwestycji zadowoleni będą wszyscy. Wreszcie w tym miejscu powstanie parking z prawdziwego zdarzenia. Kawałek po kawałku, jak podczas układania puzzli, zmieniamy to miasto i mam nadzieje, że mieszkańcy to widzą – dodaje Prezydent.

Pieniądze z rezerwy będą przekazywane zgodnie z harmonogramem zaproponowanym przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Realnie na konta Urzędu Miasta trafią we wrześniu tego roku.