HIP HOP Kings już w najbliższą sobotę 25 czerwca!

Data publikacji: 20.06.2016

HIP HOP Kings jest jedną z imprez organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. I choć formalnym organizatorem przedsięwzięcia jest CKiS w Skierniewicach, HIP HOP Kings jest tak naprawdę oddolną inicjatywą Mikołaja Sumińskiego – skierniewiczanina związanego ze środowiskiem hip hop-owym, imprezą wymyśloną przez fana dla fanów kultury Hip Hop.

 Impreza ma już pewną tradycję. Podczas pierwszej edycji w 2014 roku w Skierniewicach gościliśmy weterana polskiej sceny rapowej Te-trisa, który wystąpił wraz z Pogz’em, DJ DBT, Newrusem i Rzeźnikiem. Drugą gwiazdą był Rasmentalism, w skład którego wchodzą Ras, Ment XXL oraz Tort. Swoje umiejętności zaprezentował także skład kręcioł/piotrush – lepiej niż było. Oprócz koncertów w programie imprezy znalazły się również warsztaty beatbox i graffiti, turniej koszykówki (trio basket) oraz bitwa freestyle, która stała się stałym punktem programu HIP HOP Kings. W skład jury bitwy freestyle wchodzili: Flint, Mulfon i Theodor. Całą imprezę poprowadził Proceente.

Druga edycja HIP HOP Kings to koncerty W.E.N.A. & DJ Ike oraz reprezentanta ekipy BOR – Palucha, bitwa freestyle (tym razem w jury zasiedli Flint, Green i Theodor) i warsztaty graffiti. W 2015 roku skierniewicką imprezę poprowadził redaktor naczelny „Popkillera” Mateusz Natali.  Druga edycja imprezy przyciągnęła sporą rzeszę fanów rapu nie tylko ze Skierniewic i okolic, ale również z ościennych miast i miejscowości województwa łódzkiego i mazowieckiego oraz Łodzi i Warszawy. HIP HOP Kings staje się zatem po woli ważnym wydarzeniem w polskim kalendarzu imprez hip hop-owych.
Tegoroczna, III edycja HIP HOP Kings zaplanowana jest na sobotę 25 czerwca. Podczas imprezy będziemy mieli okazję usłyszeć DonGURALesko oraz Bisz B.O.K. Band. Na scenie zobaczymy także mniej znane składy, które również będą miały możliwość zaprezentowania swojego dorobku muzycznego. W programie zaplanowano bitwę freestyle (ze sprawdzonym już jury: Flint, Green i Theodor), warsztaty beatbox, które poprowadzi Zorak. Imprezę poprowadzi Rufin MC, stroną muzyczną zajmie się DJ ACTIVE.

HIP HOP Kings jest imprezą plenerową i odbywać się będzie na scenie plenerowej CKiS w Skierniewicach, przy ul. Reymonta 33. Wstęp bezpłatny.

Karty zgłoszeniowe do bitwy freestyle oraz na warsztaty beatbox można znaleźć na stronie internetowej www.hiphopkings.pl w zakładce do pobrania. Nadsyłanie zgłoszeń jest do 24 czerwca godziny 12:00.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów rapu do odwiedzenia Skierniewic 25 czerwca podczas HIP HOP Kings!
Startujemy o godzinie 15:00!

Beznazwy-1