Wywiad z Organkiem – gwiazdą tegorocznego Rock May Festival

Data publikacji: 10.05.2016

Organek – artysta niepokorny. Łamie konwencje. Bawi się nimi. Ma swoje miejsca na świecie, lecz nie ma domu. Na scenie tworzy swój świat, którym zaraża publiczność. O tym, choć nie tylko, w wywiadzie, jakiego nam udzielił Organek. Rozmawiał z nim Maciek Bąba:

 

Tomasz Organek to współzałożyciel zespołu Sofa, z którym nagrał trzy albumy i zaistniał w rodzimej fonografii. W 2006 roku wystąpił gościnnie jako wokalista i współautor tekstów na płycie Smolika pt. „3”, a w 2009 roku jako gitarzysta i wokalista na płycie Kayah „Skała”. W 2010 roku zaśpiewał w utworze „Mind Goes Blank” Foxa, z którym zdobył nagrodę Jury Festiwalu TOP trendy 2010. Dwa lata później otrzymał Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Od 2013 roku działa pod swoim szyldem w ramach projektu Ørganek. W maju 2014 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Głupi”, dzięki któremu Organek otrzymał między innymi Nagrodę Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego oraz Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego.

Źródło: naszemiasto.pl