„Dziewczyna z Google” w skierniewickim ratuszu

Data publikacji: 17.05.2016

Ona nazywana jest „dziewczyną z Google”, on pracuje jako programista dla firmy w Londynie. W ubiegłym tygodniu odwiedzili swoje rodzinne miasto – Skierniewice. Mowa o Kamili i Bartoszu Starygach, którzy odnieśli imponujące sukcesy zawodowe. W planie dnia była także wizyta w ratuszu i spotkanie z Prezydentem Krzysztofem Jażdżykiem. 

Choć oboje pracują daleko od rodzinnego miasta, na co dzień mają je w zasięgu wzroku dzięki nowoczesnej technologii. Na spotkanie z prezydentem Kamila i Bartłomiej przybyli z konkretnym pomysłem, który wydaje się wyjątkowo trafiony. Podczas rozmowy ustalono bowiem wstępną koncepcję dalszej współpracy, która w przyszłości ma zaowocować większą aktywnością w zakresie promowania nowoczesnych technologii w Skierniewicach. Pierwszym znaczącym krokiem może być zorganizowanie lokalnego weekendu start-up’ów.

– Nowoczesne Skierniewice to miasto, do którego my przynosimy wiedzę istniejącą na świecie i dzielimy się nią z mieszkańcami. Ci natomiast będą dzielić się z nami swoimi ideami. Rozmawialiśmy z prezydentem Jażdżykiem o tym, jak wiele inicjatyw można przenieść do naszego miasta. Nie musimy porównywać się np. do Warszawy. To co zbudujemy w Skierniewicach, może zaistnieć na skalę światową – podkreślała po spotkaniu Kamila Staryga.
kib-6792[1]
Warto dodać, że skierniewiczanka zaistniała już nie tylko w świecie światowych technologii, ale także w przestrzeni medialnej. O drodze swojej kariery opowiadała między innymi dziennikarce „Wysokich Obcasów” i reporterowi telewizji TVN (wywiady do zobaczenia tutaj: WO / TVN).