Kalendarz imprez miejskich w Skierniewicach

Data publikacji: 07.04.2016

Okres od kwietnia do września to idealny czas na organizację tzw. plenerówek – czyli imprez na świeżym powietrzu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan kulturalnego życia Skierniewic, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym roku oprócz niezliczonych wydarzeń organizowanych przez miejskie jednostki kultury, mieszkańcy będą tradycyjnie mogli wziąć udział w imprezach w plenerze. Czekają na nich koncerty, festiwale, targi, wycieczki, konwenty, zawody sportowe, święta kościelne i wojskowe i wiele innych.

 

KWIECIEŃ 2016

KWIECIEŃ2016

Ten wiosenny miesiąc rozpoczniemy od porządnej dawki dobrego humoru. 7 kwietnia na scenie Kinoteatru Polonez wystąpi Kabaret Ani Mru Mru. Dwa dni później (9.04)  na hali OSiR poznamy i nagrodzimy 10 najlepszych sportowców oraz trenera 2015 roku na specjalnym Balu Sportowca. W połowie miesiąca będziemy obchodzić kolejną rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 1050 rocznicę Chrztu Polski. Kwiecień to także koncert rapera Łukasza Małkiewicza – „Małpa Mówi” w „Polonezie”, Skierniewicki Bieg Pływacki oraz Festiwal Filmowy SZARLOTKA. Pod koniec miesiąca po raz pierwszy wręczymy –  „Parowozy Kultury”, dziękując tym, którzy działają na rzecz upowszechniania kultury w naszym mieście. Kwiecień zakończy Międzynarodowy Dzień Tańca oraz jazzowy koncert na świeżym powietrzu – Stanisława Soyki i Tria Wojciecha Karolaka „Swing Communication”.

 

MAJ 2016

MAJ2016

Maj rozpoczniemy tradycyjnymi uroczystościami majowymi: Dniem Flagi oraz Rocznicą Uchwalenia Konstytucji. Kilka dni później w rockowe klimaty wprowadzi nas XIV ROCK MAY FESTIVAL. Na Rynku odbędą się Targi Kolekcjonerów, a na Skwerze Inwalidów kolejne obchody Zakończenia II Wojny Światowej. W połowie miesiąca tradycyjnie weźmiemy udział w nocnych wyprawach po muzeach. Końcówka kojarzyć nam się będzie z miejskimi obchodami Bożego Ciała na Rynku, Wieczorem Tolkienowskim w Zwierzyńcu, Pikniku Naukowym w PWSZ, Nocą Bibliotek oraz koncertem Marii Peszek.

 

CZERWIEC 2016

CZERWIEC2016

Czerwiec to przede wszystkim Widokowy Dzień Dziecka i Miejski Dzień Dziecka nad Zalewem. To także Foodtruck Festival, Rajd Rowerowymalowniczymi krajobrazami Bolimowskiego Parku, Targi Kolekcjonerów orazFestiwal Tańca na hali OSiR. Miesiąc zakończy długo wyczekiwany Hip-Hop Kings oraz rodzinny piknik nad Zalewem Zadębie – Zalewaya.

 

WAKACJE – LIPIEC/SIERPIEŃ 2016

Wrzesień2016

Lipiec rozpoczniemy od muzycznego śniadania na trawie w Altanie Parkowejoraz kolejnych Targów Kolekcjonerów. Następnie czekają na nas koncerty w RATP: BIG DAY oraz EKT Gdynia. Od 22 do 24 lipca odbędzie się kolejny wielkikonwent SKIERCON. 24 lipca na Pl. Jana Pawła świętować będziemy Światowe Dni Młodzieży. Intensywnie zapowiada się końcówka lipca. Czekają na nas bowiem: Biesiada Skierniewicka, Skierfighter Triathlonkoncert OLD TIMERS, trzecie muzyczne śniadanie na trawie oraz Historyczny Rajd Rowerowy. 

Sierpień2016

Początek sierpnia upłynie nam pod znakiem kolejnej Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, Targów kolekcjonerów oraz koncertu GOOSE BUMPS na scenie RATP. Połowa miesiąca to kolejne muzyczne śniadanie na trawie w Parku Miejskim i obchody Święta Wojska Polskiego na Pl. Jana Pawła II. Po 20 sierpnia czekają na nas koncerty: REGGAESIDE i CZTERY REFY,dwudniowe Święto Pułkowe na Rynku oraz I Bieg im. Edmunda Jaworskiego.

 

WRZESIEŃ 2016

Październik2016

Wrzesień kojarzony jest przede wszystkim z XXXIX Skierniewickim Świętem Kwiatów, Owoców i Warzyw, które tradycyjnie w trzeci weekend września odbędzie się w naszym mieście. Wcześniej weźmiemy udział w obchodach kolejnej Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, Narodowym Czytaniu orazTargach Kolekcjonerów na Rynku Miejskim. Posłuchamy także najlepszych DJ, którzy powalczą o tytuł najlepszego prezentera muzycznego na scenie przy CKiS w ramach TURNIEJU DJ.

 

PAŹDZIERNIK 2016

Wrzesień2016

Październik upłynie pod znakiem Targów Kolekcjonerów, Festiwalu Reportażuw Bibliotece, Festiwalu Twórczości Kabaretowej „FETKA” w Centrum Kultury i Sztuki oraz SKIERNIEWICERA.

imprezyskierniewickiejpgduzy

źródło UM Skierniewice