Gimnazjaliści zakończyli egzaminy

Data publikacji: 20.04.2016

Egzamin gimnazjalny 2016 za nami. 18.04.2016 r. w poniedziałek trzecioklasiści zasiedli do testu z części humanistycznej (język polski, historia i wos), 19.04.2016 do zadań z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a w środę 20.04.2016 r. zmierzyli się z językiem obcym (angielski, ‎francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski).

– W 2016 r. do egzaminu gimnazjalnego zostało zgłoszonych 360 406 uczniów z prawie 7 000 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 2 109 000 arkuszy – informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Na tegoroczny egzamin gimnazjalny Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 215 różnego rodzaju arkuszy, w tym: 101 arkuszy z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych i matematyki w języku polskim, litewskim i ukraińskim. oraz 114 arkuszy i 48 płyt z języków obcych nowożytnych.

CKE zdecydowała, że egzamin gimnazjalny w 2016 roku sprawdzany będzie nową metodą. W ramach e-oceniania testy gimnazjalne będą skanowane i wysyłane do egzaminatorów. CKE informuje, że w 2016 roku egzamin gimnazjalny sprawdzać będzie 1,5 tysiąca oceniających.

18 kwietnia trzecioklasiści zmierzyli się z częścią humanistyczną. O liczbie uczniów przystępujących do egzaminu w placówce i przygotowaniach do testów opowiedział dyrektor Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach – Roman Czyżewski.

A tuż przed przystąpieniem do egzaminu, sprawdziliśmy czego uczniowie się obawiają, a na jakie pytania po cichu liczą… 🙂

 

19 kwietnia o poranku gimnazjaliści napisali test z przedmiotów przyrodniczych, później sprawdzili swoją wiedzę matematyczną. Przedmioty ścisłe niosły za sobą dużo niepewności, ale były też osoby, które z uśmiechem na ustach czekały na rozpoczęcie egzaminu. Gimnazjaliści opowiedzieli nam o swoich odczuciach i obawach dotyczących drugiego dnia egzaminów.

 

20 kwietnia dzień rozpoczął obowiązkowy, godzinny test z języka obcego. Uczniowie, którzy uczyli się danego języka od szkoły podstawowej, musieli podejść do kolejnego etapu egzaminu na poziomie rozszerzonym. Jak wynika z naszej sondy – gimnazjaliści potraktowali ten sprawdzian wiedzy z nieco większym luzem.

 

Z podanych informacji wynika, że 86 proc. zdających zdecydowało się na test z języka angielskiego. 11 procent wybrało j. niemiecki, 2,4 proc. j. rosyjski. Uczniowie mogli również wybrać j. francuski, j. hiszpański lub j. włoski.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego zostaną ogłoszone 17 czerwca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o uzyskanych wynikach uczniowie dostaną w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym