HARMONIA głosów i serc zabrzmi po raz 11

Data publikacji: 31.03.2016

W dniach 8 – 10 kwietnia br. odbędą się w Skierniewicach 11. Warsztaty Wokalne HARMONIA, organizowane przez Fundację „Akademia Biskupa Ignacego Krasickiego”. Patronami honorowymi tegorocznych Warsztatów są: J.E. ks. bp prof. Andrzej Franciszek Dziuba – Ordynariusz Łowicki, Pan Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Pan Krzysztof Jażdżyk – Prezydent Miasta Skierniewice.

harmonia 2

Współorganizatorami Warsztatów są: Miasto Skierniewice, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Zespół Czwarty, który od ponad 30 lat wykonuje i propaguje muzykę chrześcijańską oraz skierniewicka parafia pw. Miłosierdzia Bożego. Oprawę muzyczną podczas koncertu zapewni zespół Paragraf 22. Warsztaty Wokalne HARMONIA są cykliczną imprezą realizowaną począwszy od lutego 2005. Już po raz jedenasty w Skierniewicach spotkają się amatorzy śpiewania, aby przez kilkadziesiąt wypełnionych próbami godzin, przygotować się do wykonania podczas Koncertu Finałowego utworów w konwencji pop-gospel, zaaranżowanych w nowoczesny sposób na wielogłosowy chór i solistów z zespołem muzycznym. Warsztaty to doskonała okazja do nawiązania kontaktów z innymi muzykami, „podszlifowania” własnych umiejętności wokalnych, poznania nowych utworów, a wreszcie występu w chórze na dużej scenie.
Otwarta formuła Warsztatów, które dostępne są dla wszystkich chętnych – nie ma bowiem przesłuchań wstępnych, nie jest także wymagane wcześniejsze doświadczenie śpiewania w wielogłosowym chórze – nie tylko wzbogaca ofertę kulturalną naszego regionu, ale przede wszystkim stanowi atrakcyjną formę zaangażowania młodych ludzi w rozwijanie własnych talentów, a także w ewangelizację. Czas, jaki spędzą wspólnie uczestnicy 11. edycji Warsztatów HARMONIA, a także Koncert Finałowy wypełniony pieśniami uwielbienia, będzie kolejną stacją diecezji łowickiej na szlaku do XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i na Campus Misericordiae.

Koncert Finałowy Warsztatów HARMONIA odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia o godz. 15.00 w sali skierniewickiego Kinoteatru POLONEZ. Chórowi Warsztatów towarzyszyć będą tym razem:

Kamila Pałasz_mic
Kamila Pałasz – solistka chóru TGD, instruktor muzyki gospel, nauczyciel śpiewu i kompozytorka, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach,

eva halcinova_snd

Eva Halčinová – aktorka i piosenkarka ze Słowacji, która kończy naukę muzyki i dramatu w koszyckim konserwatorium i otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie „nowe twarze słowackiej muzyki jazzowej” oraz Michał Mielczarek – aktor Teatru Muzycznego w Łodzi, absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, pianista i aranżer z powodzeniem koncertujący w całej Polsce.

Michał Mielczarek_bw

Michał Mielczarek – aktor Teatru Muzycznego w Łodzi, absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, pianista i aranżer z powodzeniem koncertujący w całej Polsce. Uczestniczył też w wielu warsztatach muzyki gospel (m.in. w Bełchatowie, Koninie, Suwałkach).

Warsztaty HARMONIA w dniach 8-10 kwietnia 2016 r. będą się odbywać w Centrum Kultury i Sztuki (CKiS) w Skierniewicach, przy ul. Reymonta 33. Zapraszamy do uczestnictwa w Warsztatach (zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: harmonia@gospel.com.pl) oraz do udziału w Koncercie Finałowym – wstęp do Kinoteatru POLONEZ jest bezpłatny.

Partnerem imprezy jest EL-IN Sp. z o.o.
Więcej informacji o wydarzeniu HARMONIA na profilu Zespołu Czwartego: Strona FB Zespół Czwarty