Unia walczy o Puchar Polski

Data publikacji: 28.01.2016

Niełatwe zadanie czeka piłkarzy skierniewickiej Unii w najbliższym meczu Pucharu Polski 27 kwietnia o godz. 17.00 na boisku w Skierniewicach. Przeciwnikiem skierniewickiego klubu będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki, drużyna zajmująca aktualnie drugie miejsce w rozgrywkach trzeciej ligi, jeden z głównych faworytów do awansu. Lechia rozgrywki Pucharu Polski traktuje poważnie, ponieważ co roku osiąga bardzo dobre wyniki. Emocje w Skierniewicach będą tym większe, ponieważ trener skierniewickiej Unii Kamil Socha urodził się w Tomaszowie Mazowieckim i na pewno będzie mu zależało, by jego zespół pokazał się z jak najlepszej strony.

uniaskier

Pomimo klasowego rywala, do meczu pucharowego, do którego pozostały jeszcze trzy miesiące, z pewnością odpowiednio przygotują drużynę Unii mecze przygotowawcze, a tych do 27-ego kwietnia piłkarze rozegrają co najmniej dziesięć. Już w sobotę, 30-ego stycznia pilkarze Unii zagrają pierwszy mecz na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Pomologicznej w Skierniewicach. Rywal KS Kutno to nowy klub, który powstał w miejsce postawionego w stan upadłości MKS Kutno. Choć KS powstał zaledwie dwa lata temu, to gra już obecnie w łódzkiej klasie okręgowej, której jest liderem. Stało się tak dzięki przychylności OZPN Łódź, który pozwolił klubowi z Kutna rozpocząć rozgrywki od A-klasy. Unia nie miała takiego szczęścia i rozpoczynała od najniższego szczebla rozgrywkowego w Polsce, czytamy na stronie unisakierniewice.pl.

Jako ciekawostkę warto dodać, że jeszcze niedawno trenerem MKS Kutno był obecny trener Unii Kamil Socha, a zawodnikami byli Dariusz Lipiński, Szymon Kiwała czy Wojciech Borowiec. Z kolei obecny trener KS Kutno Sławomir Ryszkiewicz był kiedyś trenerem Unii, co powinni pamiętać starsi kibice skierniewickiej drużyny. Trenera Ryszkiewicza dobrze pamiętają piłkarz Jacek Krulik i były piłkarz Unii, obecny wiceprezes klubu Tomasz Gręda.

Oto kalendarz sparingów Unii Skierniewice:

30 stycznia (sobota g. 12.00) – KS Kutno (w Skierniewicach)

6 lutego (sobota g. 12.30) – Milan Milanówek (wyjazd)

13 lutego (sobota g. 12.00) – Orzeł Nieborów (w Skierniewicach)

17 lutego (środa g. 18.00) – Mszczonowianka (w Skierniewicach)

20 lutego (sobota g. 12.00) – Boruta Zgierz (w Skierniewicach)

24 lutego (środa g. 18.00) – Mazovia Rawa Mazowiecka (w Skierniewicach)

27 lutego (sobota g. 12.00) – Pelikan II Łowicz (wyjazd lub w Skierniewicach)

05 marca (sobota g. 12.00) – Zjednoczeni Stryków (w Skierniewicach)

12 marca (sobota g. 12.00) – Widzew Łódź (boisko naturalne w Skierniewicach)

19 marca (sobota g. 12.00) – Jutrzenka Drzewce (miejsce do uzgodnienia)

Dariusz Machowski